Obejmy

Złącza zaciskowe mają niezwykle szerokie wykorzystanie. Wytwarzane są też z przeróżnych tworzyw, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż zakończeń i złączy do węży przemysłowych – http://obejmy-mocowania.pl

Ich zgodny dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając należyty gatunek fragmentu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do prędkiego spajania splotów przewodów, kabli, węży, tulei.

W niektórych sytuacjach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na wysokie temperatury. Mają szeroki zakres przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są nadzwyczaj wytrzymałe.

Charakteryzuje je wysoka odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na aktywność paliw ciekłych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być używane także w otoczeniach korozyjnych – http://www.obejmy-mocowania.pl
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i proste w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych instrumentów, połączenie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, lub te określone do zakończeń gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *