Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie mobilnych aplikacji nie jest tym samym, co testowanie internetowych aplikacji. Różnice odszukamy na praktycznie wszystkich poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na sprawdzaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, wiadomo przecież, iż inaczej wygląda sprawdzenie aplikacji bankowej, a jeszcze odmiennie społecznościowej aplikacji.

Sporo zależy też od grupy docelowej potencjalnych użytkowników – http://www.testarmy.com

Spore znaczenie ma także platforma na której działa aplikacja, ponieważ wpłynie to na metodę jej rozpowszechniania. Najbardziej obecnie znane są platformy takie jak Google Play i App Store warto wejść na dostępna na . W tym aspekcie zdarzają się różnorakie kłopoty, jak to, iż żeby znaleźć defekt trzeba wpierw wgrać nową wersję aplikacji dla danego sklepu i poczekać, póki najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasami potrwa to nawet aż 3 tygodnie.

Szczególnie TAG=pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych zobacz na stronie, gdyż przez to prościej nam zrozumieć wszelakie najistotniejsze zagadnienia. Bardzo istotne będzie, aby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę/B na nie zareagować. Bo pomyślmy sobie, iż użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i z pewnością nie będzie starał się znaleźć informacji, jeśli stanie się to trudne. Zamiast tego skasuje daną aplikację i zainstaluje całkowicie nową innego wykonawcy. Do naszej nigdy już nie powróci – http://testarmy.com

Pamiętajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, że nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki czemu będzie bardzo popularna. Zawsze warto też się doskonalić, bo dzięki temu unikniemy najbardziej poważnych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *